Registered Representatives & Investment Advisors in Danbury, Connecticut
Basic Professional Listings:
William H. Alderman
Jenny M. Aliaga
Courtenay L. Amerling
James P. Anastasia
Christopher P. Anderson
Thomas J. Arconti
Carl F. Bailey
Ricardo A. Balmaseda
Michael A. Baptiste
Terence Barnett
Paul L. Beatty
Walter W. Beatty
Charles E. Bedell
Michael H. Bergman
Katherine L. Bernardi
Michele L. Blanchard
Marcia J. Boyle
Geraldine M. Broderick
David A. Bryan
Gregory R. Capozzi
Charles J. Carpentieri
Jason M. Castaldi
John E. Celli
Ambrose K. Chan
Jacqueline Chan
Donna M. Chappell
Todd M. Clifford
Wayne B. Curtis
Sylvia N. Dahlmeyer
Thomas T. Daniels
Peter D. Davis
Jose M. Diaz
Benjamin M. Dubinski
John W. Durkin
Catherine M. Ernsky
Robert R. Esposito
Samuel J. Faugno
Rita M. Ferrari
Raymond A. Ferro
Raymond V. Filogomo
John Fitzpatrick
Jenny M. Aliaga
Courtenay L. Amerling
James P. Anastasia
Christopher P. Anderson
Thomas J. Arconti
Carl F. Bailey
Ricardo A. Balmaseda
Michael A. Baptiste
Terence Barnett
Paul L. Beatty
Walter W. Beatty
Charles E. Bedell
Michael H. Bergman
Katherine L. Bernardi
Michele L. Blanchard
Marcia J. Boyle
Geraldine M. Broderick
David A. Bryan
Gregory R. Capozzi
Charles J. Carpentieri
Jason M. Castaldi
John E. Celli
Ambrose K. Chan
Jacqueline Chan
Donna M. Chappell
Todd M. Clifford
Wayne B. Curtis
Sylvia N. Dahlmeyer
Thomas T. Daniels
Peter D. Davis
Jose M. Diaz
Benjamin M. Dubinski
John W. Durkin
Catherine M. Ernsky
Robert R. Esposito
Samuel J. Faugno
Rita M. Ferrari
Raymond A. Ferro
Raymond V. Filogomo
John Fitzpatrick
Elizabeth A. Foti
Kenneth Gallagher
Matthew E. Garbarino
William F. Garbarino
William F. Gemmill
Robert L. Giampe
David R. Gies
Keith L. Gillotti
Travis J. Gingras
William Going
Pedro N. Gonzalez
William J. Grace
Steven D. Green
Heather S. Grosso
Peter J. Hall
William Hall
Laurie A. Ham
Kenneth L. Handwerker
John H. Harrington
Kathleen L. Hartford
Robert A. Hausmann
Lisa A. Hawk
Danielle M. Hayes
Clarence L. Haynes
Dean A. Heinemann
George T. Herring
Audrey K. Himebaugh
Catherine S. Hirschauer
John S. Hirschauer
John L. Hooker
Michele L. Ingram
Danielle N. Johnson
Frederick F. Judd
Jeffrey Katz
Marie P. Keefe
Jennifer L. Klein
Cary L. Kortze
John W. Kortze
Brien J. Lasse
Karalyn Lee
Georgianna J. Leonhardt
Kenneth Gallagher
Matthew E. Garbarino
William F. Garbarino
William F. Gemmill
Robert L. Giampe
David R. Gies
Keith L. Gillotti
Travis J. Gingras
William Going
Pedro N. Gonzalez
William J. Grace
Steven D. Green
Heather S. Grosso
Peter J. Hall
William Hall
Laurie A. Ham
Kenneth L. Handwerker
John H. Harrington
Kathleen L. Hartford
Robert A. Hausmann
Lisa A. Hawk
Danielle M. Hayes
Clarence L. Haynes
Dean A. Heinemann
George T. Herring
Audrey K. Himebaugh
Catherine S. Hirschauer
John S. Hirschauer
John L. Hooker
Michele L. Ingram
Danielle N. Johnson
Frederick F. Judd
Jeffrey Katz
Marie P. Keefe
Jennifer L. Klein
Cary L. Kortze
John W. Kortze
Brien J. Lasse
Karalyn Lee
Georgianna J. Leonhardt
Anthony S. Lesica
Wayne L. Locke
Michael P. Lukchis
Jose E. Machado
Brian H. Magee
Jill M. Maguire
Richard L. Mancini
Carlo J. Marano
Michael G. Martucci
Philip G. Masi
Michael J. Matson
Mary C. Matthews
Marino Mazzeo
Kenneth C. Mcadam
Siobhan H. McIntyre
John F. Mckee
Brian K. Mckoy
Arnold J. Mittler
Sean J. Morits
David P. Nault
Gerald J. Nissly
Timothy D. Oconnell
Maria S. Ordonez
William C. Ostrand
Hubert N. Parris
Lisa C. Patton
Stephen W. Pendergast
Judith A. Pennington
Arinel Perez
Andrew S. Platt
M. Craig Polinchock
Mark A. Rader
Robert T. Ramsey
Charles T. Randolph
William A. Rasmussen
Bernard E. Reidy
James S. Riel
Pamela K. Riel
Glenn Roberts
Arnold H. Rozany
Jeffrey C. Rubin
Wayne L. Locke
Michael P. Lukchis
Jose E. Machado
Brian H. Magee
Jill M. Maguire
Richard L. Mancini
Carlo J. Marano
Michael G. Martucci
Philip G. Masi
Michael J. Matson
Mary C. Matthews
Marino Mazzeo
Kenneth C. Mcadam
Siobhan H. McIntyre
John F. Mckee
Brian K. Mckoy
Arnold J. Mittler
Sean J. Morits
David P. Nault
Gerald J. Nissly
Timothy D. Oconnell
Maria S. Ordonez
William C. Ostrand
Hubert N. Parris
Lisa C. Patton
Stephen W. Pendergast
Judith A. Pennington
Arinel Perez
Andrew S. Platt
M. Craig Polinchock
Mark A. Rader
Robert T. Ramsey
Charles T. Randolph
William A. Rasmussen
Bernard E. Reidy
James S. Riel
Pamela K. Riel
Glenn Roberts
Arnold H. Rozany
Jeffrey C. Rubin
David W. Rudolf
Armen K. Salbashian
David T. Salustro
Dominick D. Santoro
Maureen A. Scalzo
Rosanne Schepis
Stephen R. Schneider
Guy T. Schoepfer
Michael A. Sclafani
Alana L. Seamon
Karl G. Seelaus
Donald I. Seifert
Douglas A. Sherman
David B. Sokolowski
Michel L. Sommer
Christopher J. Spiro
Harry Stramiello
Nancy L. Strenkert
Carl M. Susnitzky
Thomas J. Swanson
Matthew R. Sweet
William J. Tapert
Christopher T. Taylor
Michael T. Taylor
Christine I. Torre
Dennis M. Tracy
John A. Valiska
Carolina M. Vera
Linda R. Vilardi
Matthew Vogwill
Richard E. Wace
Lewis J. Wallace
Sean B. Walsh
Bradford J. Wankewicz
Franz A. Warren
Jonathan S. Warshawsky
Anne M. Wilkins
Alexander B. Williams
Matthew R. Yacobellis
David A. Zavarelli
Armen K. Salbashian
David T. Salustro
Dominick D. Santoro
Maureen A. Scalzo
Rosanne Schepis
Stephen R. Schneider
Guy T. Schoepfer
Michael A. Sclafani
Alana L. Seamon
Karl G. Seelaus
Donald I. Seifert
Douglas A. Sherman
David B. Sokolowski
Michel L. Sommer
Christopher J. Spiro
Harry Stramiello
Nancy L. Strenkert
Carl M. Susnitzky
Thomas J. Swanson
Matthew R. Sweet
William J. Tapert
Christopher T. Taylor
Michael T. Taylor
Christine I. Torre
Dennis M. Tracy
John A. Valiska
Carolina M. Vera
Linda R. Vilardi
Matthew Vogwill
Richard E. Wace
Lewis J. Wallace
Sean B. Walsh
Bradford J. Wankewicz
Franz A. Warren
Jonathan S. Warshawsky
Anne M. Wilkins
Alexander B. Williams
Matthew R. Yacobellis
David A. Zavarelli