Registered Representatives & Investment Advisors in Ft Lauderdale, Florida
Basic Professional Listings:
Sandra Alami
Tomasz K. Alemany Rojas
Laurie J. Alemany-hlavaty
Ghiass M. Ali
Adam A. Alvarado
Robert J. Anderson
Regulo E. Araujo
Maria A. Arnold
Robert D. Audet
Deborah K. Auriemma
Edward J. Auriemma
Carol L. Austin
Cheryl Balaban
Renzo M. Barredo
Ronald V. Bazza
Simone A. Beason
Darcy J. Beeman
Kathleen A. Beightol
Jennifer L. Benyo
Walter B. Berman
Neil M. Bernstein
Vinay Bharadwa
Howard N. Bienenfeld
Dennis K. Bird
Migdalia S. Birmingham
Eduardo J. Boggiano
Robert S. Botkin
Eric B. Botwinik
Stephen A. Bradford
John T. Brandt
Jayson J. Brown
Giovina A. Buddie
Stuart W. Bushman
Mikahil Cajuste
Michael C. Calamaro
Norman C. Caldwell
Timothy Camas
Adriana M. Casas
Cheryl C. Casey
Jonathan S. Chea
Nathan Chesal
Peter D. Cleven
Max P. Codio
Charles D. Codrea
Robert A. Covino
Thomas P. Coyne
Alfred B. Crake
Sam A. Curmaci
Richard A. D'andrea
Emade Darwiche
Tomasz K. Alemany Rojas
Laurie J. Alemany-hlavaty
Ghiass M. Ali
Adam A. Alvarado
Robert J. Anderson
Regulo E. Araujo
Maria A. Arnold
Robert D. Audet
Deborah K. Auriemma
Edward J. Auriemma
Carol L. Austin
Cheryl Balaban
Renzo M. Barredo
Ronald V. Bazza
Simone A. Beason
Darcy J. Beeman
Kathleen A. Beightol
Jennifer L. Benyo
Walter B. Berman
Neil M. Bernstein
Vinay Bharadwa
Howard N. Bienenfeld
Dennis K. Bird
Migdalia S. Birmingham
Eduardo J. Boggiano
Robert S. Botkin
Eric B. Botwinik
Stephen A. Bradford
John T. Brandt
Jayson J. Brown
Giovina A. Buddie
Stuart W. Bushman
Mikahil Cajuste
Michael C. Calamaro
Norman C. Caldwell
Timothy Camas
Adriana M. Casas
Cheryl C. Casey
Jonathan S. Chea
Nathan Chesal
Peter D. Cleven
Max P. Codio
Charles D. Codrea
Robert A. Covino
Thomas P. Coyne
Alfred B. Crake
Sam A. Curmaci
Richard A. D'andrea
Emade Darwiche
Pedro O. Diaz
Rocco J. Dibruno
Gardy P. Excellent
Stephen R. Facella
Jason S. Falick
Loren M. Farinelli
Susan C. Farver
Adam K. Fenster
Marguerite M. Fiori
Freddie N. Fitzgerald
Scott F. Fitzsimmons
Lorelei A. Flueck
Oscar Francis
Michael A. Franklin
Michael S. Gerstman
Liedena J. Gonzalez
David F. Greenberg
Andrew B. Greep
Edward J. Grimpe
Sudha Gupta
Brenda L. Hagler
Niv Harpaz
Jason E. Heller
Daniel A. Henley
Esteban Hernandez
Harriet R. Heuser
Steven L. Hill
Giuliana Hirshson
Daniel J. Hoffman
Mark R. Holcombe
Robert R. Holland
William J. Holland
Marci L. Hoyer
Paul G. Humphrey
Allan N. Hunter
Samuel Izaguirre
James Jackson
Richard M. Johns
Richard I. Karchefsky
Steven A. Kaufman
Shir Keidan
Aileen M. Kelly
Adam G. Kreysar
Elizabeth A. Kunz
Jaime R. Landivar
Michael K. Lawhon
Carol Lawton
Joseph Levinson
Maxwell Lloyd
Kendrea S. Lopez
Rocco J. Dibruno
Gardy P. Excellent
Stephen R. Facella
Jason S. Falick
Loren M. Farinelli
Susan C. Farver
Adam K. Fenster
Marguerite M. Fiori
Freddie N. Fitzgerald
Scott F. Fitzsimmons
Lorelei A. Flueck
Oscar Francis
Michael A. Franklin
Michael S. Gerstman
Liedena J. Gonzalez
David F. Greenberg
Andrew B. Greep
Edward J. Grimpe
Sudha Gupta
Brenda L. Hagler
Niv Harpaz
Jason E. Heller
Daniel A. Henley
Esteban Hernandez
Harriet R. Heuser
Steven L. Hill
Giuliana Hirshson
Daniel J. Hoffman
Mark R. Holcombe
Robert R. Holland
William J. Holland
Marci L. Hoyer
Paul G. Humphrey
Allan N. Hunter
Samuel Izaguirre
James Jackson
Richard M. Johns
Richard I. Karchefsky
Steven A. Kaufman
Shir Keidan
Aileen M. Kelly
Adam G. Kreysar
Elizabeth A. Kunz
Jaime R. Landivar
Michael K. Lawhon
Carol Lawton
Joseph Levinson
Maxwell Lloyd
Kendrea S. Lopez
John E. Lynch
Michael P. Lynch
Richard S. Magill
Serge Mallat
Michael J. Manning
Marc A. Marotta
Patricia A. Martinez
Jeffery W. Masters
Edward V. Mccluskey
Robyn M. Mcgloin
Mark Mckeever
Leonardo Mesa
Lina C. Millares
Leslieanne Moore
Maree Moscati
Adam K. Mouradian
Catherine G. Niemeyer
Thomas R. Noonan
David T. Olsen
Matthew R. Olsen
Brandon R. Opre
Caroline E. Overman
Thomas A. Pacchioli
Joel R. Perez
Juan C. Perez
Roy Perez
Welthon A. Perez
Henry Petithomme
Ky-ann R. Phillip-rowe
Diana L. Plucienkowski
Robert J. Poleo
Jacqueline R. Postell
Luis R. Prandini
Thomas J. Pratt
John J. Prece
Richard S. Price
Kevin M. Regan
James J. Reinert
John E. Ripley
Craig L. Robinson
Vanessa B. Robinson
Randolph C. Rocks
Richard S. Rothkopf
Jeffrey R. Rotman
Markeith A. Rowley
Maureen A. Ryan
Alina Salaridze
Paul D. Salvati
Justin P. Santangelo
David B. Schulman
Michael P. Lynch
Richard S. Magill
Serge Mallat
Michael J. Manning
Marc A. Marotta
Patricia A. Martinez
Jeffery W. Masters
Edward V. Mccluskey
Robyn M. Mcgloin
Mark Mckeever
Leonardo Mesa
Lina C. Millares
Leslieanne Moore
Maree Moscati
Adam K. Mouradian
Catherine G. Niemeyer
Thomas R. Noonan
David T. Olsen
Matthew R. Olsen
Brandon R. Opre
Caroline E. Overman
Thomas A. Pacchioli
Joel R. Perez
Juan C. Perez
Roy Perez
Welthon A. Perez
Henry Petithomme
Ky-ann R. Phillip-rowe
Diana L. Plucienkowski
Robert J. Poleo
Jacqueline R. Postell
Luis R. Prandini
Thomas J. Pratt
John J. Prece
Richard S. Price
Kevin M. Regan
James J. Reinert
John E. Ripley
Craig L. Robinson
Vanessa B. Robinson
Randolph C. Rocks
Richard S. Rothkopf
Jeffrey R. Rotman
Markeith A. Rowley
Maureen A. Ryan
Alina Salaridze
Paul D. Salvati
Justin P. Santangelo
David B. Schulman
Estee R. Schulman
Terrence A. Schultz
Charles G. Schweiger
Caprice Scott
James A. Senior
Allan Serchay
Roberto Serrano
Hafiz B. Shekh
John M. Shutowick
Harlan M. Singer
Debra M. Sommerstein
William M. Stacks
David A. Stateman
Peter L. Stevens
Scott R. Storick
Veronica L. Strauss
Carol A. Stuart
Eduardo Suarez
Erik C. Sussman
Andrew D. Szpiro
Shaun M. Tarzy
Jarod M. Turner
Matthew I. Turner
Adam D. Uhlan
Gerald A. Upthegrove
Harlan O. Utecht
Charles L. Verner
Ronald L. Via
Thomas M. Vibert
Robert P. Volpe
Donald E. Wallace
Danielle Waton
Susan K. Weeks
William B. Weller
Rose S. White
Rey Whitehorn
Rocher L. Whittle
Deborah F. Wiggin
Kerryann Williams
Jonathan M. Winn
Andrew E. Winston
Andrew S. Wolfe
Harvey L. Wolfe
Dao Jun Xu-turner
Alex A. Young
Saul S. Zitner
Charles R. Zloch
Terrence A. Schultz
Charles G. Schweiger
Caprice Scott
James A. Senior
Allan Serchay
Roberto Serrano
Hafiz B. Shekh
John M. Shutowick
Harlan M. Singer
Debra M. Sommerstein
William M. Stacks
David A. Stateman
Peter L. Stevens
Scott R. Storick
Veronica L. Strauss
Carol A. Stuart
Eduardo Suarez
Erik C. Sussman
Andrew D. Szpiro
Shaun M. Tarzy
Jarod M. Turner
Matthew I. Turner
Adam D. Uhlan
Gerald A. Upthegrove
Harlan O. Utecht
Charles L. Verner
Ronald L. Via
Thomas M. Vibert
Robert P. Volpe
Donald E. Wallace
Danielle Waton
Susan K. Weeks
William B. Weller
Rose S. White
Rey Whitehorn
Rocher L. Whittle
Deborah F. Wiggin
Kerryann Williams
Jonathan M. Winn
Andrew E. Winston
Andrew S. Wolfe
Harvey L. Wolfe
Dao Jun Xu-turner
Alex A. Young
Saul S. Zitner
Charles R. Zloch